Fortbildning ledare låglandsvandring - Kållandsö
Fortbildning ledare låglandsvandring - Kållandsö
Vi välkomnar dig som är ledare i en lokalavdelning inom Friluftsfrämjandet Region väst till en inspirerande fortbildningsdag på Kållandsö
Här blir det inspiration, tips och erfarenhetsutbyte. Vi erbjuder fortbildningspass inom första hjälpen, ledarskap, navigering och karta samt en härlig vandring längs Fröfjordens vandringsled, guidad av ledare från Friluftsfrämjandet Lidköping. Häng med, det här vill du inte missa!
Preliminärt program
Fortbildningspass som erbjuds både för- och eftermiddag
- Vandring med workshop ledarskap
- Första hjälpen med extern leverantör
- Navigering med karta & kompass
Efter förmiddagens fortbildningspass bjuds vi på lunch.
I samband med dagens olika fortbildningspass och lunch lyfter vi frågor och delar erfarenheter. Våra utbildningsledare för låglandsvandring kommer finnas med under dagen.
Studiefrämjandet Väst finns på plats och stöttar verksamheten.
I priset ingår följande:
- Deltagande på två valfria fortbildningspass
- Fika och lunch
Deltagaravgiften faktureras din lokalavdelning
Kostnad 550 kr för deltagare från en lokalavdelning inom Friluftsfrämjandet Region Väst. Deltagare från Friluftsfrämjandets övriga regioner 700 kr.
För mer info samt anmälan gå in på länken här nedan - anmälan senast 14 augusti
Anmälda deltagare kommer få ett utskick med länkar för anmälan till respektive fortbildningspass.
Som deltagare ska din anmälan alltid vara godkänd av din lokalavdelning innan anmälan görs.
Varmt välkomna!
Fortbildningen sker i samverkan med Studiefrämjandet Väst och med stöd från Västra Götalandsregionen
Dela sida:
Dela: