Temakväll vittringsapportering på Katrineholms Brukshundklubb
En kväll där vi fokuserar på momentet vittringsapportering.
Temakväll vittringsapportering på Katrineholms Brukshundklubb
En kväll där vi fokuserar på momentet vittringsapportering.
Tema vittringsapportering
Känner du att ni behöver hjälp för att komma vidare och utvecklas i lydnadens moment vittrigsapportering så är detta en kväll för dig och din hund. I en liten grupp lägger vi fokus endast på detta momentet. Vi utgår från varje ekipages kunskapsnivå och lägger upp träningen så att den passar just det ekipaget så kursen passar alla från nybörjare till dig som vill slipa på detaljerna.
Instruktör: Joahnna Elander som har stor erfarenhet av att träna och tävla inom lydnad. Hon har varit med i talangtruppen för lydnad. Johanna har även tävlat i SM ett antal gånger och fått med sig ett silver därifrån.
Anmälan avser en hund per förare.
Vi behöver din anmälan senast 1 vecka innan kursstart. Katrineholms Brukshundklubb förbehåller sig rätten att ställa in eller flytta startdatum vid för få anmälda. Temakvällen kostar 300 kronor och faktura kommer via mail från Studiefrämjandet ca tre veckor innan temakvällen
Har du några frågor angående kursen är du välkommen att kontakta oss på hus@kbruks.se.
Medlem - För att delta på våra kurser behöver du vara medlem i Katrineholms Brukshundklubb. Detta blir du genom klubbens hemsida eller via: https://brukshundklubben.membersite.se/.
Anmälan är bindande – Ångerfristen gäller i 14 dagar. OBS! Vid din anmälan godkänner du att ångerrätten upphör vid kursstart. Fullständiga villkor för anmälan hittar du här: www.studieframjandet.se/om-oss/anmalningsvillkor/
Kontakt
Marie Brännman
Folkbildningsutvecklare Natur, Djur & Miljö
Katrineholm
marie.brannman@studieframjandet.se
0150-510 21
Dela sida:
Dela: