Fröjdans Söndagsträning - Improvisation och modernt med Evelina Boström
Välkomna till Fröjdans Söndagsträning - Improvisation och modernt med Evelina Boström
Fröjdans Söndagsträning - Improvisation och modernt med Evelina Boström
Välkomna till Fröjdans Söndagsträning - Improvisation och modernt med Evelina Boström
Välkommen till Söndagsträning!
Anmälan senast fredag 5 dec kl 12.00
Om Evelina:
Evelina Boström är danspedagog och dansare baserad i Stockholm och i Värmland, utbildad på SKH och har arbetat inom scenkonstfältet i 15 års tid. Hon studerar tredje året på Karolinska institutet till Fysioterapeut, har egen verksamhet på Tegelscenen i Stockholm där hon gör performance och håller workshops och hon undervisar improvisation och modern/nutida på Balettakademien. 2016 var hon på Earth dance, USA och tog en tre veckors lång workshop med Nancy Stark Smith som influerar hennes praktik och undervisning. Hon har studerat och behandlat Kranioskral Biodynamik sedan 2019.
Nivå: någon dansvana oavsett dansstil
Lokal: Örebro kulturskola i Kulturkvarteret, Nygatan 1, vån 4, Danssal Diagonalen. Insläpp mellan kl 15.45-15.55..
Anmälan senast fredag 5 december kl 12.00
Pris: 100 kr för medlemskap i Fröjdans och 100 kr i dansavgift. Sedan får du dansa på alla Fröjdans söndagsträningar under hela medlemsåret utan kostnad. Förutsatt att du anmäler dig till klassen senast lördagen innan.
Dvs 200 kr för hela året och alla Söndagsträningar. Är du medlem och redan betalat dansavgift och medlemsavgift så är det alltså bara att anmäla sig senast lördagen innan klassen och komma och dansa.
Icke-medlemmar och spontana dansare betalar 300 kr per klass.
Fröjdans bankgiro: 5121-2249
Swish: 1234205977
(Ange ditt namn)
VÄLKOMNA!
Kontakt
Veronica Karlsson
Folkbildningsutvecklare Kultur
Karlskoga
veronica.karlsson@studieframjandet.se
019-16 83 08
Dela sida:
Dela: