Förberedande valpkurs
Kursen för dig som börjat fundera på att skaffa valp, för dig som väntar på din valp eller för dig som fått hem valp men den är för ung för att delta på kurs
Förberedande valpkurs
Kursen för dig som börjat fundera på att skaffa valp, för dig som väntar på din valp eller för dig som fått hem valp men den är för ung för att delta på kurs
Här får du chans att skaffa dig kunskaper för att vara väl förberedd för ditt liv som hundägare!
Inga valpar är med på denna kursen!
Det krävs inget medlemskap!
Kursdagar & tider:
3 kurstillfällen, måndagar 17.30 -19.00
11/5, 18/5, 25/5
kostnad 150kr, Fika ingår
Instruktör: Pia Nilsson
Frågor eller funderingar om kursen; pia@kindakoket.se tele: 073-848 44 85
Med reservation pga. av sjukdom och omständigheter vi inte råder över
Plats: Kursen hålls på Vimmerby Brukshundklubb. Hittar du inte dit så ring eller maila, så förklarar vi vägen.
Betalning E-Faktura från Studiefrämjandet på kursavgiften kommer innan kursstart till den mailadress du har angivit. Sista betaldag står angivet på fakturan.
Avanmälan: Anmälan är bindande. Ni har rätt att ångra er och avboka er anmälan genom att meddela oss senast 14 dagar efter det att vi bekräftat er anmälan. Om avbokning sker senare än 10 dagar innan kursstart tas det ut en administrationsavgift på 10 % av deltagaravgiften, lägst 100:-. Om ej avbokning görs innan kursstart, så får man betala hela kursavgiften.
Att ta med till kursen: Anteckningspapper o penna
Varmt välkomna!
Vimmerby Bk
Kontakt
Carina Andersson
Folkbildningsutvecklare Natur, Djur & Miljö
Växjö
carina.andersson@studieframjandet.se
070-608 11 70
Dela sida:
Dela: