Hej

Vi har placerat cookies på din digitala enhet och lagrar ditt IP-nummer för att ge dig en bättre upplevelse av vår webbplats. Om du vill veta mer kan du läsa om cookies här.

  • Välj län: Hela Sverige
    Byt

    Du kan välja län när som helst för att få mer relevant information på webbplatsen.

    Välj län nu

    Innehållet på den här webbsidan blir mer relevant om du väljer län.

    Välj län nu
    Visa inte igen

Innehållet på den här webbsidan blir mer relevant om du väljer län.

Välj län nu
Visa inte igen

Du kan välja län när som helst för att få mer relevant information på webbplatsen.

Välj län nu
  • Start
  • Höstens kursprogram är här!

Höstens kurser är här!

Spana på fåglar, dansa balett, ta en distanskurs i bokföring, fota din hund, testa på körsång eller gå en konstkurs! Välj bland hundratals kurser i höstens kursprogram! Några av Studiefrämjandets styrkegrenar är djur, natur och hållbarhet och det syns inte minst i höstens program men många spännande kursnyheter - se sidorna 14-19 i programmet.

Bläddra och botanisera i kursprogrammet för hösten 2019 här.

Kursprogram_HT19.JPG

Om du vill ha kursprogrammet via post, mejla oss med rubriken Kursprogram hösten 2019. Kontaktuppgifterna hittar du nedanför.

Besöksadress

Norrtullsgatan 12 N
102 35 Stockholm

Abdibashir Hirsiguled Verksamhetsutvecklare Samhälle och mångfald
Abdirizak Noore Verksamhetsutvecklare Samhälle och mångfald
Abdullahi Yusuf Verksamhetsutvecklare Samhälle och mångfald
Anjana Saltas Projektledare/Snacka Jämnt
Anna Hammar Biträdande områdes chef projekt och ledarutveckling
Anne-Sofie Hedvall Administrativ chef
Annika Hamilton Områdeschef Projekt och ledarutveckling
Ann-Sofie Berlin Områdeschef, folkbildningsverksamhet
Carin Hallin Verksamhetsutvecklare Musik, replokaler, spelningar
Daniel Björk Administratör
Daniela Auerbach Verksamhetsutvecklare Konst
Dunia Kheder Administratör
Elina Widnersson Verksamhetsutvecklare Musik, replokaler, spelningar
Ellinor Siegfried Ekonomiassistent Administratör
Fadwa Aqel Projektmedarbetare Föräldrastöd, Älskade barn
Hanna Hagström Verksamhetsutvecklare Projekt och ledarutveckling
Hasti Barzanji Verksamhetsutvecklare Musik, replokaler, spelningar
Helene Ermerud Kommunikation och Projekt
Hugo Röjgård Verksamhetsutvecklare Kulturteamet
Håkan Emretzon IT- och avtalsansvarig
Ingela Friedner Verksamhetsutvecklar Konst
Ingrid Rogblad Verksamhetsutvecklare Projekt och ledarutveckling
Jenny Lindén Verksamhetsutvecklare kurser scenkonst
Johan Wallnäs Områdeschef
Johan Erkenvåg Verksamhetsutvecklare Musik, replokaler, spelningar
Julia Hanberg Verksamhetsutvecklare Musik, replokaler, spelningar
Kjell Eklind Verksamhetsutvecklare Natur, djur och miljö
Kjell Allinger Fritidsgårdsföreståndare Lagret
Kulmiye Abdiaziz Projektmedarbetare Föräldrastöd, Älskade barn
Lena Åkerström Administratör
Lina Selleby Verksamhetsutvecklare Musik, replokaler, spelningar
Lotta Hasselqvist Reception/växel
Magnus Nylund Fritidsgårdsföreståndare Fittjapulsen
Malin Welander Verksamhetsutvecklare Kulturteamet
Manuela de Gouveia Verksamhetsutvecklare Musik, replokaler, spelningar
Maria Dunfelt Verksamhetsutvecklare Data och ekonomi
Maria Saveland Rektor/Basis Konstskola
Mikael Wahlström Vaktmästare, it-tekniker
Mohamed Ahmed Verksamhetsutvecklare Folkbildningsfältare
Musa M Isse Projektmedarbetare Föräldrastöd, Älskade barn
Najeb Albakar Projektmedarbetare ARTmovement
Nils Wingren Verksamhetsutvecklare Kurser Natur, djur och miljö
Petra Skaffloth Marknadsansvarig
Roberta Gavagnin Biträdande fritidsgårdsföreståndare Fittjapulsen
Ruzan Hakopian Verksamhetsutvecklare Kulturteamet
Sabil Khan Verksamhetsutvecklare Samhälle och mångfald
Saijd Durakovic Vaktmästare
Samira Omar Hussein Verksamhetsutvecklare Folkbildningsfältare
Simon Matiwos Verksamhetsutvecklare Samhälle och mångfald
Siri Sandquist Verksamhetsutvecklare Kulturteamet
Sofia Arnsten Verksamhetsutvecklare Natur, djur och miljö
Sophia Andersson Projektmedarbetare ARTmovement
Stina Bülow Projektmedarbetare ARTmovement
Sumaya Samarchy Medarbetare, Tullinge
Tania Hornos Biträdande fritidsgårdsföreståndare Lagret
Thomas Isaksson Vaktmästare Basis
Thomas Österdahl Vaktmästare
Tom Piha Verksamhetsutvecklare Folkbildningsfältare och projektledare
Tor Sjödén Vaktmästare
Ulf Stureson Verksamhetsutvecklare Musik, replokaler, spelningar
Ahmed Ali Salad Verksamhetsutvecklare Projekt
Kieren Wikstrand Praktik