Valpkurs Smålandsstenar Brukshundklubb
Valpkurs Smålandsstenar Brukshundklubb
En grundkurs för dig som nybliven valpägare!
I denna grundkurs lägger vi fokus och vikt på relationen mellan dig och din valp. Vi arbetar med följsamhets och kontaktövningar. Vi tränar grundläggande allmänlydnad.
Vi följer SKK:s vaccinationsregler. Se till att din valp har rätt skydd.
Valpkursen är lämplig för valpar från 10 veckor upp till 7 månader.
Ledare: Anna Movallius. Julia Movallius & Ellen Runnheim
Kontakt: annmov@edu.gislaved.se
Med reservation för ändringar och sjukdom.
Medlem - För att delta på kursen behöver du vara medlem. Detta blir du genom klubbens hemsida eller via: https://brukshundklubben.membersite.se/
Anmälan är bindande - Ångerfristen gäller i 14 dagar. OBS! Vid din anmälan godkänner du att ångerrätten upphör vid kursstart. Fullständiga villkor för anmälan hittar du här: www.studieframjandet.se/om-oss/anmalningsvillkor/
Information om hur du avanmäler dig står i ditt bekräftelsemejl.
Bekräftelse - Har du inte fått bekräftelse på din anmälan efter 8 dagar kontakta oss. Kontaktuppgifter hittas längst ner på denna sida.
Bra att veta - Vi tar in och godkänner alla anmälningar manuellt. När det är gjort tickar antalet platser ner på hemsidan, men innan det är gjort så kan det se ut som att det finns fler platser kvar i en kurs än vad det faktiskt gör. Vi ber er ha överseende med detta. Vi tar givetvis in alla anmälningar i turordning och ni som inte får en ordinarie plats läggs som reserver i kursen – och blir kontaktade så fort som möjligt om/när vi får avhopp, eller om klubben lägger ut en ny liknande kurs.
Välkomna!
Kontakt
Jessica Krafft
Verksamhetsspecialist Lärande & Förening
jessica.krafft@studieframjandet.se
073-333 70 92
Dela sida:
Dela: