Nosework, Steg 2 - Huskvarna hundklubb
Nosework, Steg 2 - Huskvarna hundklubb
För dig som redan gått en grundkurs i NoseWork. Vi fortsätter med behållarsök och inomhussök. Vi introducerar utomhussök och fordonssök.
Förkunskapskrav: Genomförd nybörjarkurs i Nose Work
Vi håller till i och utanför Studiefrämjandets lokaler på Rosenbergsgatan 6 i Jönköping.
Något tillfälle kan komma att ske på annan plats.
Kurstillfällen:
Söndag 15 oktober 11:00
Söndag 22 oktober 11:00
Söndag 29 oktober 11:00
Söndag 12 november 11:00
Ledare: Lotta Johansson lotta55466@live.se
Reservation för ändringar samt sjukdomar.
Medlem - För att delta på våra kurser behöver du vara medlem.
Detta blir du genom klubbens hemsida eller: https://brukshundklubben.membersite.se/
Avanmälan
Anmälan är bindande! Ni har rätt att ångra er och avboka er anmälan genom att meddela oss senast 14 dagar efter det att vi bekräftat er anmälan. Om ni avanmäler när tiden för ångerrätten löpt ut, har vi rätt att ta ut en administrationsavgift. Om ni avanmäler er efter kursstart är ni skyldig att betala full kursavgift. Läs mer här: https://www.studieframjandet.se/om-oss/anmalningsvillkor/
Avanmälan görs på: jonkopingslan@studieframjandet.se
Bekräftelse - Har du inte fått bekräftelse på din anmälan efter 8 dagar kontakta: jonkopingslan@studieframjandet.se
Bra att veta - Vi tar in och godkänner alla anmälningar manuellt. När det är gjort tickar antalet platser ner på hemsidan, men innan det är gjort så kan det se ut som att det finns fler platser kvar i en kurs än vad det faktiskt gör. Vi ber er ha överseende med detta. Vi tar givetvis in alla anmälningar i turordning och ni som inte får en ordinarie plats läggs som reserver i kursen – och blir kontaktade så fort som möjligt om/när vi får avhopp, eller om klubben lägger ut en ny liknande kurs.
Välkomna!
Kontakt
Jessica Krafft
Verksamhetsutvecklare hund
jessica.krafft@studieframjandet.se
073-333 70 92