Bästa starten del 2 på Eksjö Brukshundklubb

Bästa starten del 2 på Eksjö Brukshundklubb
Kursen följer upplägget från boken Bästa starten, riktar sig mer mot tävling
Målet med kursen är att få en fokuserad och engagerad hund som tigger efter att få jobba tillsammans med dig.
Kursen följer upplägget från boken Bästa starten och är en fortsättning på Bästa starten del 1. Denna kurs riktar sig mer mot tävling och momentsträning.
Max antal deltagare: 10
Minst antal deltagare: 5
Förkunskap: Bästa starten del 1
Instruktör: Veronica Schill
Kontakt: vesch68@gmail.com
Reservation för ändringar samt sjukdomar.
Medlem - För att delta på våra kurser behöver du vara medlem. Detta blir du genom klubbens hemsida eller: https://brukshundklubben.membersite.se/
Avanmälan Anmälan är bindande! Ni har rätt att ångra er och avboka er anmälan genom att meddela oss senast 14 dagar efter det att vi bekräftat er anmälan. Om ni avanmäler när tiden för ångerrätten löpt ut, har vi rätt att ta ut en administrationsavgift. Om ni avanmäler er efter kursstart är ni skyldig att betala full kursavgift. Läs mer här: https://www.studieframjandet.se/om-oss/anmalningsvillkor/
Avanmälan görs på: jonkopingslan@studieframjandet.se
Bekräftelse - Har du inte fått bekräftelse på din anmälan efter 8 dagar kontakta: jonkopingslan@studieframjandet.se
Bra att veta - Vi tar in och godkänner alla anmälningar manuellt. När det är gjort tickar antalet platser ner på hemsidan, men innan det är gjort så kan det se ut som att det finns fler platser kvar i en kurs än vad det faktiskt gör. Vi ber er ha överseende med detta. Vi tar givetvis in alla anmälningar i turordning och ni som inte får en ordinarie plats läggs som reserver i kursen – och blir kontaktade så fort som möjligt om/när vi får avhopp, eller om klubben lägger ut en ny liknande kurs.
Välkomna!
Kontakt
Jessica Krafft
Verksamhetsutvecklare hund
jessica.krafft@studieframjandet.se
073-333 70 92