logo

Distrikt Väst

 

Studiefrämjandets distrikt Väst omfattar Västra Götaland och Halland. Distriktet har sitt säte i Borås.

Distriktets huvudsakliga uppgift är att utveckla och främja regional verksamhet.

Exempel på distriksuppdrag är våra ledarutbildningar.

 

 

Adress

Armbågavägen 3

506 30 Borås

 

Telefon

033-108780

Fax

033-108715

 

Epost

vast@studieframjandet.se

 

Organisationsnummer

864500-8494

 

Distriktschef

Lisa Miklos

033-10 19 43

lisa.miklos@studieframjandet.se

 

Administration

 

Ann- Sofie Nevalainen

033 106596

ann-sofie.nevalainen@studieframjandet.se

 

 

Enheten för ledning & styrning

 

Sandra Persson (vikarie Sussi Andreasson)

0760-32 32 48

sandra.persson@studieframjandet.se

 

 

Elena Manakova

033-10 88 16

elena.manakova@studieframjandet.se

 

 

Irene Ahl-Ericsson

033-10 88 15

irene.ahl-ericsson@studieframjandet.se

 

Irene Öien

033-10 88 17

irene.oien@studieframjandet.se

 

 

Zorica Arsic

033-10 87 84

zorica.arsic@studieframjandet.se

 

 

Utbildning/Utveckling

Niclas Rosell

033-10 87 81

niclas.rosell@studieframjandet.se

 

Märit Gustafsson

033-10 87 82

marit.gustafsson@studieframjandet.se