logo

Spelningar 2010

Bilder från spelningar:

Sweden Rock Festival

 

Sigurdsgatan 25 den 5 mars

 

Sigurdsgatan 25 den 5 februari

 

The Tivoli den 12 november 2009


Spelningar:
Stockholm/Alcazar - Fredag den 29 Januari 2010
CONTAKT, TAM TAPIR, FUSION, CATS IN RIOT 

Falun/HELLMER - Fredag den 29 Januari 2010
Panzer Princess, Dirty dixxx

Västerås/Sigurdsgatan 25 - Fredag den 5 Februari 2010

Mascot Parade, Vocals and Music from The Orchestra, State of Grace 

Göteborg/Sticky Fingers - Fredag den 12 Februari 2010
Unsolved, Start a Fire, Syconaut, Sparzanza 

Falun/HELLMER - Fredag den 12 Februari 2010
Fusion, Chainwreck 

Östersund/Teaterkällaren Storsjöteatern - Lördag den 13 Februari 2010
I am the Parade, 52billy, John Duva 

Umeå/Krogen - Fredag den 19 Februari 2010
Gnarly Boys, Frida Selander, The Gravedigger & The Teacher, Brottsvåg 

Stockholm/Alcazar - Fredag den 26 Februari 2010
THE SWEET SERENADES, PICKADOLL, SOUNDS OF LEON, ST ANDREAS

Västerås/Sigurdsgatan 25 - Fredag den 5 Mars 2010
Wasteland Skills, Brute, In Mourning, Sicwoid 

Göteborg/Sticky Fingers - Fredag den 5 Mars 2010
Swich Opens 

Borås/puls bar & lounge - Fredag den 5 Mars 2010
     
Linköping/Nationernas Hus - Tisdag den 9 Mars 2010
     
Norrköping/Skandiateatern - Fredag den 12 Mars 2010     

Falun/HELLMER - Fredag den 12 Mars 2010
Map of Moscow, Beyond All Recognition 

Flen/Amazon - Lördag den 13 Mars 2010
Egonaut, Someway 

Umeå/Krogen - Fredag den 19 Mars 2010
Industri Royal, Norma Bates, Hotad Apa, Julia Pastrana 

Stockholm/Alcazar - Fredag den 26 Mars 2010
FLEX, CHARLIE MURPHY's LAW, NUMB, ZAURI & FARRE Ft crAzy M & A.G 

Falun/HELLMER - Fredag den 26 Mars 2010
     
Umeå/Umeå Open - Fredag den 26 Mars 2010

Good Morning June, Syket, Anna Hamilton, Hamngatan 

Umeå/Umeå Open - Lördag den 27 Mars 2010
Brottsvåg!, Winhill/Losehill, John Duva, Penny Century

Borås/puls bar & lounge - Fredag den 2 April 2010     

Falun/HELLMER - Fredag den 9 April 2010
Limitbreak, Aktivt Hjärnsläpp 

Göteborg/Sticky Fingers - Fredag den 16 April 2010
All Ends 

Linköping/Nationernas Hus - Onsdag den 21 April 2010
Masshysteri, Hamngatan, Shotgun Language 

Falun/HELLMER - Fredag den 23 April 2010
POUND, Edmonton Aylers 

Flen/Tobbes Amazon - Fredag den 23 April 2010
Tenplayt, Fantastic People 

Stockholm/Alcazar - Fredag den 30 April 2010
BEYOND VISIONS, IN BLOOM, THUNDERMOTHER, PAINTED DEVIL

Falun/HELLMER - Fredag den 7 Maj 2010
Ninja Dolls, NEMAS 

Göteborg/Sticky Fingers - Fredag den 7 Maj 2010
Ain't Life Grand, The Coffinshakers, The Illuminators 

Umeå/Krogen - Fredag den 14 Maj 2010
Masshysteri, Lycka Till!, Epidemics 

Visby/Munkkällaren - Onsdag den 26 Maj 2010
The Mommyheads (US), Never Mind, Tony Clifton 

Stockholm/Alcazar - Fredag den 28 Maj 2010
KLAAS KRAVALLGRIND, SHIVERS, THE GENUINE FAKES, SUPERDOGS 

 

Flen/Tobbes Amazon - Fredag den 28 Maj 2010
Love and Duct Tape, Gläntan 

Hässleholm/Siesta! - Fredag den 28 Maj 2010
Urban Guerilla, STRUM, SINCE OUR FIRST GUITAR, MY LOST YOUTH, PSYCKADELI, MALUM, FRONTBACK, MAGNA CARTA CARTEL 

Visby/Effes - Fredag den 28 Maj 2010
Palms, Skraeckoedlan, New keepers of the watertower 

Örebro/Yeah! Festivalen - Söndag den 30 Maj 2010
The Dead And Living, The Submissions

Västerås/Summer Camp 2010 - Torsdag den 3 Juni 2010
Beyond All Recognition, Melu, Mascot Parade 

Täfteåfestivalen/Barnkolonin i Täfteå - Fredag den 4 Juni 2010
Sista Sekunden 

Täfteåfestivalen/Barnkolonin i Täfteå - Lördag den 5 Juni 2010
Hamngatan 

Västerås/Summer Camp 2010 - Lördag den 5 Juni 2010
The Drake Equation, Lucy Seven, StoneClinch, Arty Choke, Stonetrade 

Sölvesborg/SWEDEN ROCK FESTIVAL - Onsdag den 9 Juni 2010
Hellspray (Jönköping), I Am Hunger (Trollhättan) , Lou Siffer and the Howling Demons (Uppsala) , The Murder of My Sweet (Stockholm) 

Sölvesborg/SWEDEN ROCK FESTIVAL - Torsdag den 10 Juni 2010
Sarah Gave It Up (Nyköping), Mama Kin (Karlstad), Generous Men (Uppsala) , Faithful Darkness (Helsingborg) , Salvation Serenade (Katrineholm) , In Mourning (Falun/Vansbro), C.B Murdoc (Stockholm) 

Sölvesborg/SWEDEN ROCK FESTIVAL - Fredag den 11 Juni 2010
Inferior (Karlstad), Maim (Åtvidaberg) , Malum (Hässleholm), Moloken (Umeå), Syconaut (Skövde) , April Divine , Urbandux (Göteborg) 

Sölvesborg/SWEDEN ROCK FESTIVAL - Lördag den 12 Juni 2010
Omnispawn (Ronneby), Lemon Bird (Växjö) , Lesra (Umeå) , Sarea (Norrköping), Mascot Parade (Västerås), CellOut (Stockholm) , Switch Opens (Stockholm) 

Borlänge/Peac&Love/ Scen Phoenix - Torsdag den 1 Juli 2010
Dyno (Stockholm), Mary Fay (Falun), Georgia Barbershop (Västerås), NikkyBends (Eskilstuna), Phoenix Harmony, You Say France & I Whistle (Stockholm) 

Örnsköldsvik/Hamnfesten - Fredag den 2 Juli 2010
Dirty Dixxx, Safemode, South & Maine, Absorbingthepain

Stockholm/Alcazar - Fredag den 27 Augusti 2010
HELLO CONFUSION, I'LL BE THERE, THE MARSHMALLOW VALENTINES, JETPILOT

Västerås/Sigurdsgatan 25, Black Box - Fredag den 3 September 2010
Georgia Barbershop, In Bloom, Dirty Dixxx, The Frankie Lee´s 

Karlstad/Get A Gig - Fredag den 3 September 2010
Damien, Brute, Mama Kin, Space Probe Taurus 

Karlstad/Get A Gig - Lördag den 4 September 2010
Holmes, Emil & the Warmlanders, The God, James Wilson, Blåris 

Falun/HELLMER - Fredag den 10 September 2010
Great Garb, Sense To Fall 

Linköping/LÓrient - Fredag den 17 September 2010

First In Line, Restless Knights, Above Suspicions 

Umeå/Utkantn' på Krogen - Fredag den 17 September 2010
Invasionen, Epidemics, Syket 

Stockholm/Alcazar - Fredag den 24 September 2010
Ida Long, Shivers, Ted Morris & The Great Gatsbys, Verious 

Falun/KLUBB HELLMER - Fredag den 24 September 2010
man.machine.industry, BELMONDO 

Norrköping/Skandiateatern - Lördag den 25 September 2010
Supersonic Speedfreaks, Shotgun Language, Old Town, I´ll Be There, Killer Zeus

Västerås/Sigurdsgatan 25 - Fredag den 1 Oktober 2010
The Dräperz, Sarea, Jailbreak Academy, Map of Moscow 

Falun/KLUBB HELLMER - Fredag den 8 Oktober 2010
Johan Duva, POUND 

Helsingborg/The Tivoli - Onsdag den 13 Oktober 2010
Artmade, Mary Jane, My Lost Youth, Death In The Afternoon 

Göteborg/Sticky Fingers - Fredag den 15 Oktober 2010
Corroded, Taikes, SAREA, I Am Hunger 

Stockholm/Brygghuset - Norrtullsgatan 12 N - Fredag den 29 Oktober 2010
Marty & Gus, The Glade, Clara Lindsjö, Juniper Nova 

Umeå/Utkantn' på Krogen - Fredag den 29 Oktober 2010
Moralens Väktare, Kiwi Maddog, The Mush and Stush Experience

Helsingborg/The Tivoli - Onsdag den 3 November 2010
Wack, Code Duello, Trash Queen, All The Wrong Reasons 

Västerås/Sigurdsgatan 25 - Fredag den 5 November 2010
October Tide, StoneClinch, Tuck from Hell, The Dead and Living 

Gävle/Club Monster - Fredag den 5 November 2010
Midnight Cowboys, Foolproof 

Helsingborg/The Tivoli - Torsdag den 11 November 2010
     
Linköping/LÓrient - Fredag den 12 November 2010
Nitad, Agent Attitude, Konspirationen, Damage, Saturdays Heroes, GUILTY, Tomma Händer 

Göteborg/NEMIS, Sticky Fingers Top Floor - Fredag den 12 November 2010
Moloken, EVOCATION, Inevitable End, Shiftlight 

Stockholm/Alcazar, Nalen - Fredag den 26 November 2010
Cellout, Hellinor, Mindshift, Gormathon 

Umeå/Utkantn' på Krogen - Fredag den 26 November 2010
Bombettes, Black Feet, Ockeds 

Örnsköldsvik/Bella/Harrys - Lördag den 27 November 2010
Solid Sound, Blackrain, Sunaglare 

Flen/Tobbes Amazon - Lördag den 27 November 2010
Ashes of Man, Svensk Punk

Västerås/Sigurdsgatan 25 - Fredag den 3 December 2010
Mother of God, Fusionland, Super Hot Giant Alien, Part of the Band 

Linköping/LÓrient - Fredag den 3 December 2010
Silly Billys, Al-Bin 

Göteborg/NEMIS, Sticky Fingers Top Floor - Fredag den 10 December 2010

ALIEN, Danger Avenue, Dirty Dixxx, Egonaut 

 

Linköping/LÓrient - Lördag den 18 December 2010
Tormented, Maim, At my trail, Sorcery