logo

Studiefrämjandet i Kalmar län

Skälbyallén 6
392 38 Kalmar
Växel 0480-36 39 10

 

Synpunkter

 

Vi svarar på växelnumret måndag-torsdag 09.00-11.00

Lättast når du oss på våra direktnummer nedan.

Har du vägarna förbi så kom gärna in till oss.
Ibland är vi ute i verksamheten så ring oss gärna om du vill boka ett möte.
Varmt välkommen! 

  

Jennie Krafft

Distriktschef
036-440 12 10 

jennie.krafft@studieframjandet.se

 

Anne Haugaard

Verksamhetsutvecklare Kultur & musik

0480-36 39 16
anne.haugaard@studieframjandet.se

 

Erica Lindquist

Verksamhetsutvecklare Jakt

0480-36 39 17

erica.lindquist@studieframjandet.se

 

Tova Karlsson
Lokalvård

0480-36 39 19
tova.karlsson@studieframjandet.se

 

Kristina Tapper

Verksamhetsutvecklare Natur och Miljö
0480-36 39 13

kristina.tapper@studieframjandet.se

 

 

Lotta Nylander

Verksamhetsutvecklare Natur & Samhälle

0480-364972

lotta.nylander@studieframjandet.se

 

 

Vi jobbar på distans med musik,teater och hundägarverksamhet:

 

Zdravko Zizmond
Verksamhetsutvecklare musik
0470-762923
zdravko.zizmond@studieframjandet.se 

 

Carina Andersson
Verksamhetsutvecklare Hund 
0470-76 29 05

carina.andersson@studieframjandet.se

 

Anette Rosén
Verksamhetsutvecklare inom scenkonst och ansvarig för Ensemble Cor.
0470-76 29 10        
anette.rosen@studieframjandet.se

 

Följ oss via sociala media:

 

Facbooklogo youtubelogo